قلم خدا

 

می گویندروزهای خوب را خوتان بسازید با فکر های خوب من در جواب میگویم پس فکر (حکمت)خدا در داستان کوتاه زندگی آدمها چه میشود من ایمان دارم که خدا با قلمش خطی زیبا بر روی پازل ناقص زندگی آدمها می کشد به نام صبر  و تقدیری زیبا آری من ایمان دارم ……..

درباره‌ی الهام

۲ نظر

 1. ستاره عزیز در دنیای پر از جبر و پر از اختیار ؛ ما دوست داریم بسیاری از کارهایی رو که میتوانستیم انجام بدیم و انجام ندادیم رو خدا رو مقصر بدونیم تا عذاب وجدانمون کمتر بشه.
  ستاره عزیزم از فکر گفتی… پیامبر ما گفت:«يك ساعت تفكر بهتر از هفتاد سال عبادت است.» و اگر با فکر نمیتوانستیم روزهای خوب بسازیم دلیلی نداشت که یک لحظه فکر کردن از هفتاد سال نماز و روزه و شب قدر و … ارزشش بیشتر باشد.
  سهیل رضایی عزیز جایی میگفت «دوست ندارم انقدر سهم خدا رو توی زندگیم زیاد کنم که خودم هیچ سهمی نداشته باشم» و فکر میکنم واقعیت اینه که بسیاری از ما چنین کردیم.
  ستاره عزیز اگر حکمت خدا در روزهای خوب چنان موثر بود که تلاش ما بی فایده بود خدا در قرآن نمیگفت که: وَ اَن لَيسَ لِلاِنسانِ اِلّا ما سَعى؛(۱) يعنى دستاورد شما تنها در سايه‌ى سعى شما و تلاش شما و كار شما است.
  ستاره عزیز انقدر قلم زیبایی داری که نمیخواستم اینها رو بگم، اما سالهای سال در ناخوداگاه من این اندیشه‌ی تو وجود داشت و وقتی به این نتیجه رسیدم که این اندیشه آنقدرها هم درست نیست فرصتهای زیادی رو از دست داده بودم و نمیتونستم بی تفاوت از کنار این متن رد بشم.
  راستی ستاره توی پست «راه‌های فرار از اندیشه» قبلا در مورد خدا گفته بودم:
  http://emrooz.ir/آزمودم-عقل-دوراندیش-را/

  1. سوره مبارکه النجم آیه ۳۹

  • ممنون بابت نظر دادنت محسن عزیز همیشه پذیرای نظرات زیبات هستم با نوشتن تجربیات شخصی و خوندن تجربیات دیگران هستش که آدم پیشرفت میکنه و نگاهش به زندگی زیباتر میشه ممنونم.