مستانه _طعم گس زندگی

سلام خوش آمدید..

بفرمایید..

سلام خانم..

سلام آقا..

لطفا تشریف بیارید..می تونم کمکتون کنم؟..بله لطفا این چنده؟کدوم سمت؟   انتها تشریف ببرید..

ساعت رو نگاه میکنم حدودا ۴:۳۰ هست.همه سرجاشون نشستند. announcement خونده می شه.کابین چک می شه.به چهره ها نگاه می کنم.هر کدوم یه رویا  یه فکر  یه داستان زندگی…چقدر مهیج برای من!چقدر تفاوت  تضاد  هم خوانی  در یک جا کنار هم جمع شدند!

cabin secure for T.O

ممنون خانم.مرسی از شما

برمی گردم تا برم سر جام روی over wing بشینم.کمربندم رو می بندم.Ann  کاپیتان خونده می شه برای مسافرین و در آخر cabin crew at your station for T.O به بغل دستیم نگاه می کنم.یک خانم جوان حدودا ۳۵ ساله.بهش لبخند می زنم.تو ذهنم موارد اضطراری رو مرور می کنم.چند دقیقه ای از پرواز گذشته.ناخودآگاه نگاههامون بهم  می افته.نگاهموبرمی گردونم که راحت باشه.دستشو می زاره روی دستم و صدام می کنه.

خانم؟

بله عزیزم

نمی ترسی هر روز پروازی؟

نه پرواز رو دوست دارم

از تکونها..یه وقت طوری بشه؟

خوب ما عادت کردیم.آموزش دیدیم.می دونی هر چی آگاهیت بالاتر بره ترست کمتر میشه

نگاهش دیگه برام شاد نیست.آه می کشه!! می گه: می بینی هر کسی یه غصه ای داره.می گم آره

می گه منم همین طور! اشک تو چشماش جمع می شه.دیگه سکوت می کنم و فقط نگاهش می کنم ادامه می ده.همین  من…اشک از چشماش سرازیره..

شوهرم گول خورده!ما زندگی خوبی داشتیم.ولی نمی دونم چرا زن برادرم به ما حسادت می کنه!من یک کارگاه کوچیک تولیدی دارم.یه بچه دارم.شوهرمو خیلی دوست دارم.زندگی مون خیلی خوب بود تا اینکه اون گول خورد!زن برادرم بهش زنگ می زنه اغفالش می کنه!اون نمی خواست شوهرمو  می گم! بهش گفته بود یه مقدار مواد مخدر بیاره تو کارگاه برادرم و پلیس رو خبردار کنه!! باورت می شه بر علیه شوهر خودش! خانم باور کن شوهرمو خوب می شناسم.حتما گول خورده! ولی از بخت بد من یه مقدار مواد هم که تو ماشین شوهرم جا مونده بود رو پیدا می کنند.الان هم برادرم  هم شوهرم تو زندان اند!  هم آبروم رفته  هم زندگیم بهم ریخته. هرچی می گه تقصیر زن برادرمه کسی باور نمی کنه! الان دارم می رم شهرمون.جرات نمی کنم برم خونه! پدرم حاضر نیست حتی منو ببینه! می گه تو از شوهرت دفاع می کنی!چی کار کنم یه طرف برادرم یه طرف هم شوهرم! اصلا نمی دونم چی کار کنم؟

دستمال توی جیبم رو بهش دادم و دستشو محکم فشار دارم.گفتم یه خورده چشماتو روی هم بزار.سعی کن بخوابی.هنوز اشک می ریخت.نگاهم کرد وسر تکون داد

بلند شدم و به طرف همکارام رفتم.در طول مسیر ذهنم مشغول بود…دوستش دارم  خوب می شناسمش  حتما گول خورده…

Prepare for approach باز به چهره آدمها نگاه می کنم.تو فکر چه چیزهایی هستند؟دنبال  کدوم سهم از خوشبختی؟ساختن آینده و خراب کردن حال؟تو حسرت گذشته؟ شوق دیدار؟…چقدر نگاه  چقدر تفاوت..

cabin secure for L.D.G ممنونم همکارا.سر مهماندار ok کابین رو به کاپیتان اعلام می کنه.من سریعتر می خوام برم سر جام بشینم!

چرا عجله می کنی؟! هیچی فقط خستم می خوام بشینم! منتظر جوابشون نمی مونم!

انگار منتظر من مونده!  -خسته نباشی.-ممنونم شما بهتری؟

ه….نمی دونم.الان برسم باید برم خونه یکی از اقواممون که روحانی تا واسطه بشه پدرم منو ببینه! تو رو خدا برام دعا کن.همه فامیلمون علیه من هستندمی گن آبروی ما رو بردی.وکیل گرفتم.پیام های زن برادرم تو گوشی شوهرم هست می خوایم همینو به دادگاه ارایه بدیم.ولی پدرم هیچ جوره قبول نمی کنه! حتی دیگه حاضر نیست اسممو بیاره.من مطمینم گول خورده..زندگیمو دوست دارم..برام دعا کن

-امیدوارم همه چی برات روبه راه بشه!نگاهش به بیرون هواپیما خیره مونده!

هواپیما روی زمین نشست.من هنوز تو فکرم.همه پیاده می شن…آخرین نفره..نگاهم می کنه و بازم میگه برام دعا کن خداحافظ..

طعم گس حرفهاش و نگاهشو هنوز یادمه!!باخت  حسرت  امید

واقعا کدوم بیشترباخته بودند!؟زنی که در تلاش به همه ثابت کنه شوهرش گول خورده! و مردی که فقط باختن رو باور کرده ومبهوت منتظر شنیدن آخر این ماجراست!

نمی دونم این یعنی وفاداری!یعنی تحمل و نادیده گرفتن به خاطر بچه!یعنی ناگزیر ادامه دادن!یعنی آبروداری!یعنی قبول یک اشتباه و هوس!یعنی امید به آینده ای بهتر!یعنی یادآوری مدام خاطرات مشترک!یعنی عشق…!!  به کندن و رهایی فکر نمی کرد اصلا براش معنا نداشت!زندگی رو که ساخته بود نمی خواست از دست بده به هر قیمتی!!

مستانه کجایی دختر؟بیا اینجا ببین برات چی درست کردم.چرا این قدر تو فکری…؟

 

زندگی همان معنایی را دارد که ما به زندگیمان می دهیم           ((کارل پوپر ))

۲۰۰-۳۱۰  
۲۰۰-۳۵۵  
۲۱۰-۰۶۰  
۲۱۰-۰۶۵  
۲۱۰-۲۶۰  
۲۲۰-۸۰۱  
۲۲۰-۸۰۲  
۲۲۰-۹۰۱  
۲۲۰-۹۰۲  
۲V0-620  
۲V0-621  
۲V0-621D  
۳۰۰-۰۷۰  
۳۰۰-۰۷۵  
۳۰۰-۱۰۱  
۳۰۰-۱۱۵  
۳۰۰-۱۳۵  
۳۰۰۲  
۳۰۰-۲۰۶  
۳۰۰-۲۰۸  
۳۰۰-۲۰۹  
۳۰۰-۰۷۰  
۲۰۰-۳۵۵  
EX200  
NSE4  
۳۰۰-۲۰۸  
۷۰-۴۸۳  
JN0-360  
۳۵۰-۰۶۰  
۲۲۰-۹۰۲  
۳۰۰-۱۱۵  
ITILFND  
۷۰-۴۸۳  
۷۰-۴۶۱  
۱۰۱-۴۰۰  
۱۰۱  
LX0-104  
ITILFND  
۷۰-۱۷۸  
CAP  
MB6-703  
۲۲۰-۸۰۱  
NSE4  
۶۴۰-۹۱۱  
۳۰۰-۲۰۸  
۳۵۲-۰۰۱  
MB5-705  
۱Z0-061  
۷۰-۴۱۰  
۷۴-۶۷۸  
۰۰۰-۱۰۶  
LX0-103  
۹L0-012  
۱Z0-061  
۰۰۰-۰۸۹  
۳۵۰-۰۲۹  
۳۰۰۲  

 

درباره‌ی مستانه

۷ نظر

 1. مرسی مستانه. مثل همیشه عالی بود. فقط اگه اصطلاحات پرواز رو به فارسی مینوشتی برای ما که به زبان و اصطلاحات زیاد مسلط نیستیم بهتر بود 😉
  مستانه درد و دل شنیدن، سعی کردن در حل کردن مشکل دیگران هرچند که حل نشه چندتا خاصیت داره. اول اینکه دیگران رو خوشحال میکنیم. دوم اینکه وقتی مشکل رو خوب بررسی کنیم احتمالا خودمون از اون مشکل بیمه می‌شیم. و سوم اینکه قدر زندگیمون و دارایی‌هامون رو بیشتر میدونیم. و چهارم اینکه خودمون رو در حل مسائل زندگی قوی‌تر میکنیم.
  «به چهره ها نگاه می کنم.هر کدوم یه رویا یه فکر یه داستان زندگی…چقدر مهیج برای من!چقدر تفاوت تضاد هم خوانی در یک جا کنار هم جمع شدند!»
  مستانه این حس رو دو جا من به وضوح داشتم، یکی تو مسافرت‌ها مخصوصا هوایی یا قطار. و دومی وقتی که تو دوران آموزشی خدمت سربازی از پادگان میومدم بیرون چون سختی بیش از حدی کشیده بودم دنبال کشف بقیه بودم که اونها چقدر سختی میکشند و چقدر شادی دارند. حتی وقتی از بالکن روبروی آسایشگاهمون نمایی که رو به تهران داشت رو نگاه میکردم تصور میکردم که خوب الان تو این خونه ها چه خبره.

 2. ممنونم که حوصله کردی وخوندی.خوشحالم تو هم این حس رو داشتی خوب تصورش کردی.بله حق با توعه ولی فکر کردم شاید اون اصطلاحات ساده و روان باشه ورایج که همه آشنا هستند باهاش!چششم از این به بعد اطاعت می شه 🙂

 3. زیبا و روان توصیف کردی . شاید اگر من به جای تو بودم خیلی غرق در توصیفاتِ یک پرواز میشدم اما تو خیلی خوب ، مفید و مختصر، اصل ماجرا و نوع نگاهت و سوژه ات را نشان دادی.
  منم مثل تو، با دیدن چهره ها در طول پرواز، غرق در احوالاتشون میشم. میدونی به نوعی من مدیون این شغلم . هر پرواز، برام ، یک عمر تجربه است. البته نه برای همه.تنها برای کسانی که خوب تأمل میکنند . زیرکانه می سنجند و عاقلانه عمل میکنند.
  در این میان ،‌ گاه گداری هم پیش میاید که دلجویی از کسی کنیم. کمک حال کسی باشیم و یا احیای حیاتی بکنیم.

  و اما اصل ماجرایی که منظور شما بود ؛ آدمها بعضی وقتها ، از روی ندونم کاری، حرفی میزنند یا عملی را انجام میدهند بی آنکه قدری اندیشه کنند یا حتی با کسی صلاح مشورتی کنند. و کار را بخاطر یک تعلل در تفکر عقلانی، به جایی می رسانند که ممکن است سبب ریزش آبرویی یا هتک حرمتی یا گسستنِ روابط خانوادگی و فامیلی شود و در بعضی موارد، هیچ راه بازگشتی برای خود باقی نمیگذارند.
  همیشه با خود می اندیشم چند صباح عمر دنیوی و گذرای ما، ارزشِ این همه بی حرمتیها، جداییها ، بی مهریها و کینه ورزیها و حسادتها را دارد؟
  هر جور زندگی را دست بگیریم، بر همان منوال پیش میرود . سخت بگیریم سخت میگذرد. با عشق پایه گذاری کنیم عاشقانه میرود …. . اما این را هم بایداضافه کرد که بعضی مسائل ، خارج از قدرت درک و کنترل ماست و خواه ناخواه پیش می آید . تنهاچیزی که مهم است اینست که اساسِ زندگی خود رابر اساس مسائل درست و صحیح پایه ریزی کنیم ( که البته این درستی، از نگاه هر کس متفاوت است و میتواند تعبیری متفاوت را شامل گردد. )

 4. سلام مستانه جان.خوشحالم که دوباره بعد از مدتها فرصت شد نوشته هاتونو بخونم.واقعا حرفی برای گفتن باقی نمیمونه انقدر که روان و ملموس نوشتی.فقط میتونم بگم مرحبا به قلمت.منتظر نوشته های بعدی هستیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cry.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_sad.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_unsure.gif 
http://emrooz.ir/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif 
 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.