تو این فرصت باقیمونده چجوری این همه مطلب رو بخونم؟

چشماتو ببند…
یه نفس عمیق بکش…
اصصصصلاً نگران حجم مطالب نباش! این حجم برای همه است…
امـا رمز موفقیت خیلی از رتبه‌هـای برتر اینه که می‌دونن کدوم بخش از درس‌ها مهم‌تره، کجـاها کم اهمیت‌تـر! بـرای هر مبحثـی بـه اندازه‌ی اهمیتش وقت میذارن و وقتشون رو برای مباحث و تست‌هایـی کـه هیچ وقت قرار نیست تو کنکور بیاد، تلف نمی‌کنن!

تو هم در این فرصت باقیمانده مهمترین کاری که باید بکنی اینه که مباحث تمام درس‌ها رو اولویت بندی کنی، بعد با روش درست، شروع کنی اولویت‌ها رو خوندن.(که این مجله برای همین تقدیمت شده که اولویت هر مطلب رو بشناسی!)
از بهمن تا پایان اردیبهشت همین که درس‌ها رو داری پیش می‌بری باید حواست باشه مطالب قبلی رو هم مرور کنی. (که در آموزش‌های تکمیلی چگونه بخوانیم و مرور کنیم بیشتر برات توضیح دادیم.)
راستی حواست باشه که اولویت‌بندی فقط برای درس‌های اختصاصی هست، درس‌های عمومی رو در فرصت باقی‌مانده می‌رسی کامل بخونی و بهترین نتیجه رو بگیری!
در نهایت دو تا چهار هفته قبل از کنکور باید آزمون‌های جامع از خودت بگیری و به روش پینگ‌پنگی درس‌ها رو مرور و جمع بندی کنی.
این چند خط قبل رو یک بار دیگه بخون! دیدی؟ خیلی ساده و کوتاه برات مسیر چندماه پایانی رو روشن کردیم، به این کار میگن تنظیم استراتژی، یعنی تنظیم کلیت مسیر، که گام اولیه ما و خیلی مهم‌تر از برنامه ریزیه!
حتما سوالت اینه که خب من در ادامه از کجا بفهمم که بهترین استراتژی چیه؟ کدوم مبحث مهمه و کدوم نیست؟ چطوری و چقدر پای هر مبحث وقت بذارم؟! چقدر و چطوری تست بزنم؟! چه جوری مطالب رو مرور کنم؟ روش پینگ پنگی چیه؟ و کلی سوال دیگه…
جواب تمام این سوال‌ها رو در ادامه بهت می‌گیم!
تیم آکادمی امروز توی این مجله با پیشنهاداتی که برآمده از تجربه و شناخت عمیق مباحث درسی هست، کمکت میکنه استراتژی خودت رو مشخص کنی تا در نهایت بتونی یه برنامه ریزی موثر داشته باشی!

چه درس‌هایی رو حذف کنم؟

اولاً حواست باشه که وقتی حدود ۵ ماه تا کنکور زمان داری هیچ درس یا فصلی رو به صورت کامل قرار نیست حذف کنی، فقط قراره در هر فصل، مباحث مختلف رو اولویت بندی کنی.

یعنی به جای اینکه یه سری از فصل هارو کامل حذف کنی و یه سری رو کامل مسلط بشی، تلاش کنی روی تمام مباحث یه تسلط نسبی پیدا کنی، چجوری؟ ابتدا در هر فصل اول باید بری سراغ مطالبی که خوندنشون میارزه( یعنی تست‌های آسون و متوسط ازش طرح میشه) و بعد اگه زمان باقیمانده داشتی روی مباحث تسلط بیش تری پیدا کنی ‍.
اما قبل از اینکه راهنماییت کنیم چطور مباحث رو اولویت بندی کنی، لازمه مشخص کنی تو کدوم گروه از داوطلبای کنکور هستی؟ چون در این قسمت بچه‌ها به دو گروه تقسیم می شن:

گروه صفری‌ها

اگه تا الآن هیچ چیزی نخوندی و می خوای از صفر شروع کنی و تمام مطالب رو درست و حسابی بخونی، میتونی مستقیم بری سراغ MRI-0 که در صفحه ….اومده، به هیچ چیز و هیچکس هم گوش نکن، فقط به این برنامه عمل کن.
هر چیزی باید بخونی رو برات آوردیم و مشخص کردیم برای هرکدوم چقدر وقت بذاری!

گروه یکـــی‌هــا

اما اگه الآن شرایط‌ات اینطوریه که بعضی از مباحث رو خوندی، بعضیاشون رو خوب مسلط هستی، و بعضی‌ها رو فراموش کردی یا نخوندی، باید در ادامه توضیحات کامل روش برنامه ریزی MRI رو بخونی و مرحله به مرحله انجام بدی تا در نهایت به یه برنامه عملی برای ماه‌های باقیمانده برسی.

در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنم یا نه؟

بذار خیالتو راحت کنم، اگر تازه شروع کردی و مباحث نخونده زیادی داری، در طول این مسیر حتما حتما باید از خودت آزمون فصل به فصل بگیری اما اینکه هر دو هفته یکبار در یک آزمون آزمایشی شرکت کنی اشتباهه چون یقینا به برنامه‌اش نمیرسی، پس برنامه پیشروی آزمون هارو ببوس بذار کنار!
اما آزمون‌های جمع بندی رو حتما باید شرکت کنی:

● جمع بندی پایه که در نوروز برگزار میشه
● جمع بندی نیمسال اول دوازدهم که نیمه دوم فروردین برگزار میشه
● و آزمونهای جامع خرداد و تیر


5 2 رای ها
رأی دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 سوال
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات